-

Зареждане...

На 3 юни 2026 г. Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование – Видин тържествено отбеляза 20 години от своето създаване.

Празничният ден започна с водосвет за здраве и благоденствие, отслужен в присъствието на официални гости, служители, родители и деца.

Сред гостите на събитието бяха Негово Високопреосвещенство Видинският митрополит Пахомий, областният управител Огнян Асенов, секретарят на Община Видин Тихомир Станчев, началникът на РУО – Видин Веселка Асенова, директори на регионални центрове от страната, директори на образователни институции от област Видин, както и родители и деца.

Празникът премина в изключително топла и емоционална атмосфера. Сградата на РЦПППО – Видин беше украсена с детски рисунки и пана от конкурса „Утре започва от днес“, които създадоха още повече настроение и превърнаха пространството в истинска галерия на детското творчество.

По време на тържеството бяха връчени награди на децата, участвали в конкурса, като техният талант, старание и вдъхновение бяха заслужено отличени.

Двадесетата годишнина на РЦПППО – Видин се превърна в празник на приобщаването, съпричастността и общите усилия в подкрепа на всяко дете, като остави незабравими спомени и положителни емоции у всички присъстващи.